sobota, 12 listopada 2016

7735 Golfów Country

Produkowano go tylko przez 18 miesięcy. O ile w latach 1990-1991 nie był to model marzeń, o tyle teraz staje coraz bardziej poszukiwany przez kolekcjonerów. Producent przyznał, że przedwcześnie wypuścił ten samochód na rynek. Golf Country zapowiedział jednak serię udanych modeli Cross, Alltrack oraz SUV koncernu Volkswagen.


Źródło: Volkswagen

Golf Country zadebiutował pod nazwą Montana podczas Salonu Samochodowego w Genewie w 1989 roku. Pojazd zbudowano na bazie Golfa II Syncro CL, posiadającego napęd na cztery koła. Jak przystało na terenówkę, piąte koło umieszczono na pokrywie bagażnika. Kluczowymi adaptacjami w wyglądzie zajęła się austriacka firma Daimler Puch. Dodatkowe wyposażenie obejmowało: ramę z rur stalowych, orurowanie z przodu i z tyłu nadwozia chroniące przed skutkami zderzeń, wzmocnione amortyzatory, a także stalową osłonę podwozia. Auto - poza kołami - unosiło się nad poziomem jezdni na wysokość 18 centymetrów, co wydatnie wpływało na dynamikę linii. Efekt ten potęgowały również ponadstandardowe lampy.


Źródło: Volkswagen

Pomimo krótkiej serii koncern zdążył przygotować dwie wersje specjalne: Golf II Country Allround i Wolfsburg Edition. Pierwsza, w liczbie 558 egzemplarzy, była lakierowana "leśną zielenią". Model wzbogacono też chromowanymi elementami. Drugą wersję limitowano tylko do 50 sztuk adresowanych wyłącznie do pracowników Volkswagena. Mogli oni cieszyć się silnikiem Golfa GTI, specjalnym czarnym lakierem oraz chromowanymi elementami nadwozia. Wnętrze zdobiła skórzana kremowa tapicerka, a składany elektrycznie dach pochodził od firmy Webasto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz